Leírás
Dr. Chen A-, D3- és K2-vitamin kapszula
A nagy mennyiségű D3-vitamin hozzájárul:
- az immunrendszer megfelelő működéséhez
- a fogazat, a csontozat egészségéhez
- a normál izomfunkciók fenntartásához
- támogatja a táplálékkal bevitt kalcium és a foszfor hasznosulását a szervezetben
A K2-vitamin
Termelése a vastagbélben lévő egyes baktériumok által történik; idős korban, illetve antibiotikus kezelés hatására a folyamat csökkenhet.
A természetes K2-vitamin részt vesz
- az egészséges csontozat fenntartásában
- valamint a normál véralvadási folyamatban
Az A-vitamin hozzájárul:
- a látás és az immunrendszer normál működéséhez
- a nyálkahártya és a bőr megfelelő állapotának fenntartásához
Érdekességek a D-vitaminról
Tudtad, hogy a D-vitamin világnapja november 2-a? Valószínűleg nem véletlen, hogy pont ezt a napot választották, hiszen november az utolsó őszi hónap, amikor már egyre kevesebbet süt a nap és rövidülnek a nappalok. A D-vitamin pedig a bőrben termelődik, a napfény hatására, ezért szokták nap vitaminként emlegetni. Emiatt a késő őszi és téli időszakban még fontosabb a pótlása, mivel ilyenkor már kevesebbet tartózkodunk a szabadég alatt és a napfény ereje sem olyan erős. A D-vitamin számos életfunkcióban szerepet játszik és hiánya sok féle módon jelentkezhet.
Mint a legtöbb vitamin felefedezése, úgy a D-vitaminé is regényes. Azt gondolnánk, hogy egyszer csak rámutattak, hogy ez a D-vitamin, valaki bezsebelt egy Nobel-díjat és már kezdték is az előállítását, de sajnos ez nem volt ilyen egyszerű.
Őseink rengeteget kísérleteztek, mire megszülettek ezek a felfedezések. Nagyon sokáig csak a betegségeket kezelték és hosszú folyamat volt mire rájöttek, hogy a vitaminok hiánya komoly bajokat is okozhat az emberi szervezetben. A D-vitamin esetében ez a betegség az angolkór volt. A XIX. század végén jöttek rá, hogy a rossz táplálkozás és a napfényhiány a betegség okozója.
Edward Mellanby figyelte meg elsőként, hogy a csukamájolajjal itatott kutyák nem lesznek angolkórosak, így lett a betegség elleni harcban a fő fegyver a csukamájolaj. 1922-ben Elmer McCollum (Neki köszönhetjük az A-vitamint) vonta ki a D-vitamint a csukamájolajból és így adta az ebeknek, így is hatásos volt. Ezek után arra is rájött, hogy a D-vitamin zsírban oldódik. 1928-ban pedig Adolf Windaus vehette át a kémiai Nobel-díjat a szterolok és a D-vitaminok szerkezetének meghatározásért.